سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

امداد ،نجات ،سلامت - صدا - نمایش محتوا

 

 

امداد ،نجات ،سلامت

كمك‌هاي اوليه، مجموعه اقدامات و مراقبت‌هايي است كه هنگام وقوع حادثه صورت مي‌گيرد. هدف اصلي از اين اقدامات جلوگيري از مرگ، پيشگيري و جلوگيري از پيشرفت ضايعات، صدمات و عوارض بعدي يا كاهش درد و رنج مصدوم پيش از ارجاع به پزشك و پيش از انتقال به مراكز درماني است؛ اين اقدامات مي‌توانند شامل اقدامات جسمي يا روحي باشند.

هدف امدادگر، نجات يا زنده‌‌نگاه‌داشتن شخص يا اشخاص آسيب‌ديده است. در راستاي اين هدف اصلي، امداد‌گر بايد ابتدا از ايراد صدمات جديد جلوگيري كرده و جلوي شدت يافتن عارضه را بگيرد. در مرحله بعد، امدادگر موظف است تا ضمن تدارك امكانات درماني براي بيمار يا رساندن بيمار به محلي كه اينگونه امكانات در آن فراهم است مثل بيمارستان، اقداماتي را در حد توان براي بهبودحال بيمارانجامدهد.

سرعت عمل، خونسردي، توجه به بيمار و آشنا بودن به كمك‌هاي اوليه بايد از ويژگي‌هاي اصلي يك امدادگر باشد.

با توجه به اهمیت کمک های اولیه در هنگام بروز حادثه برآن شدیم تا برنامه ای با این موضوع به نام امداد نجات سلامت را تهیه و تولید کنیم و بتوانیم آموزش های خوبی را به مخاطبین خود ارایه دهیم .در این برنامه سعی می شود تا از کارشناسان خبره در امر کمک های اولیه استفاده شود تا بتو انیم با کمک های مناسب در مواقع لزوم صدمات ناشی از حوادث را به حداقل  برسانیم .

امداد ،نجات ،سلامت هر روز از شنبه تا پنج شنبه  ساعت 18:40 به مدت 5 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان تهیه و پخش می شود .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : الهام باقر باغبان

تاریخ تولید: 1394