سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

انوارالهدایه - صدا - نمایش محتوا

 

 

انوارالهدایه

دین(Religion)  در لغت به معنای جزا، حساب، طاعت، ورع، سلطه و قهر و غلبه، و نیز به معنای شریعت و آیین است.

  اصطلاح دین دارای یک معنای واحد که مورد قبول همه باشد نیست بلکه پدیدار­های متعدد فراوانی تحت نام دین گرد می­آیند که به گونه­ای با هم ارتباط دارند اما دین در تعابیر قرآنی مجموعه عقاید، اخلاق، قوانین و مقرراتی است که برای اداره جامعه انسانی و پرورش انسان­ها باشد. گاهی همه این مجموعه حق، و گاهی باطل و گاهی مخلوطی از حق و باطل است. اگر مجموعه­ی حق باشد دین حق و در غیر اینصورت آن را دین باطل و یا مخلوطی از حق و باطل می نامند. بنابراین دین حق عبارتست از آیینی که دارای عقاید درست و مطابق با واقع بوده و رفتار­هایی را مورد توصیه و تأکید قرار دهد که از ضمانت کافی برای صحت و اعتبار برخوردار باشد.

«عقيده» به معناي تعلق فكر و انديشه انسان به چيزي و در ذهن و قلب جاي دادن آن است . واژه «اعتقاد» در جايي به كار مي كه شخص به باوري كه نسبت به چيزي پيدا كرده احساس وابستگي كند. به همين جهت عقيده نوعي باور است  كه شخص به آن تعلق خاطر دارد.


دراسلام به عقيده جايگاه خاص داده شده است. .انوار الهدایه برنامه ای معارفی است که سعی دارد پاسخگوی شبهات دینی و اعتقادی شنوندگان و هم استانی هایمان باشد . وبا استفاده از کارشناسان  مذهبی سعی در پاسخگویی به این شبهات دارد.

انوار الهدایه هر هفته دوشنبه ها ساعت 22 به مدت 30 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان به زبان عربی تهیه و پخش می شود .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : مدینه غلامی

نویسنده : عادل عفراوی

گوینده : عادل عفراوی

تاریخ تولید: 1394