رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

بازسازی دستگاه پمپ تراك در شركت پیراحفاری ایران - خبر - نمایش محتوا

 

 

بازسازی دستگاه پمپ تراك در شركت پیراحفاری ایران

بازسازی دستگاه پمپ تراك در شركت پیراحفاری ایران

بازسازی دستگاه پمپ تراك در شركت پیراحفاری ایران

بازسازی دستگاه پمپ تراك در شركت پیراحفاری ایران

متخصصان مديريت عمليات شركت پيراحفاري ايران يك دستگاه پمپ تراک حفاري را با موفقيت تعمير و بازسازي کردند.

مديرعامل شرکت پيراحفاري گفت: بازسازي اين دستگاه پس از ايجاد تغييرات اساسي در تجهيزات آن انجام شده است.

عبدالمهدي مجتهدي مهمترين تغييرات انجام شده را شامل خارج کردن دستگاه از حالت SKID  MOUNTED به حالت TRAILER  MOUNTED ، طراحي و نصب سيستم هيدروليک شامل نصب دو دستگاه پمپ هيدروليک، موتور هيدروليک و مخزن هيدروليک،  طراحي و نصب پمپ گريز از مرکز جهت اختلاط دوغاب سيمان و ايجاد فشار مثبت جهت تغذيه پمپ‌ها در دبي بالا اعلام کرد.

وي تصريح کرد: طراحي و نصب سيم گردش دوغاب سيمان،  تغيير و نوسازي مسيرهاي فشار ضعيف ورودي و خروجي پمپ‌ها و مخازن، تغيير مدار فرمان شيرهاي 4 اينچ از حالت دستي به نيوماتيک و  طراحي و ساخت   FRAC  VALVE   جديد که اشکالات و وقفه هاي مدل قديمي را برطرف مي سازد از ديگر تغييرات ايجاد شده روي اين دستگاه است.

به گفته مجتهدي، پس از انجام طراحي‌هاي فوق به ويژه نصب سيستم هيدروليک و پمپ‌هاي گريز از مرکز اين امکان ميسر گرديد که از پمپ تراک به عنوان پمپ تراک اسيدکاري/سيمانکاري به صورت مستمر در عمليات هاي نفت و گاز استفاده شود.

مديرعامل شرکت پيراحفاري عنوان کرد: پس از قرار گرفتن پمپ تراك02 در چرخه عمليات و بازدهي مناسب اين دستگاه، همان طوري که جهت دستگاه‌هاي03 و 04 کنترل کابين طراحي شده بود تصميم به طراحي و ساخت کنترل کابيني، جهت پمپ تراک  02 نيز گرفته شد.

شرکت پيراحفاري ايران يکي از شرکتهاي فني و تخصصي زيرمجموعه شرکت ملي مناطق نفتخيزجنوب است که از طريق تعمير و تکميل چاهها نقش مهم و اساسي در استمرار توليد نفت و گاز دارد.پربیننده ترین ها