سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

با نوای کاروان - صدا - نمایش محتوا

 

 

با نوای کاروان

محرم از راه رسید؛ ماهی که در آن حماسه ای بزرگ به وسعت تاریخ ثبت شد. در این ماه غم و اندوهی بی پایان در فراق مظلوم ترین مخلوق پروردگار، عالم را فرا گرفت تا به یاد بشر بیاورد که سده ها پیش انسانی از نسل پاکان در راه رسیدن به سعادت حقیقی به پیکار با دشمنان متعصب شتافت و آموزگار درس ایثار، شجاعت و ازخودگذشتگی در این عالم خاکی شد.

محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده است، اما نه تاریخ روزمره و عادی زندگی بلکه یک تحول عمیق و انقلاب تاریخ ساز است و سرفصل شروع حماسه های عاشورایی محسوب می شود.

امام حسین(ع) به حق، پرچمدار راستین اسلام ناب محمدی است که نشان داد انسان حقیقی هیچ گاه در برابر ظلم و ستم سر خم نخواهد کرد؛ والامقامی از خاندان اهل بیت(ع) که برای پیکار در برابر یزیدیان لحظه ای درنگ نکرد و جهانیان را به حیرت واداشت.

محرم ماه حماسه، شجاعت و رشادت و نماد ظلم ستیزی است. ماهی که مهم ترین رخداد جهان اسلام را در دل خویش نهان دارد و اینک با آن که سده ها از حادثه ی عاشورای حسینی می گذرد، هنوز واقعه ی کربلا دل ها را بی تاب می کند و اشک ها را بر چهره ها جاری می سازد.

امام حسین(ع) اگرچه با یزید مبارزه کرد، اما مبارزه ی بزرگ ایشان با جهل و گمراهی بود و این گونه است که حماسه ساز کربلا، آموزنده ی راه مبارزه با ستمکاران در تاریخ اسلام شد.

نوای کاروان حسینی در شهر پیچیده است وهمه وهمه یا حسین را فریاد می زنند .صدا وسیمای مرکز  خوزستان نیز هم نوا با مردم در برنامه  با نوای کاروان  فریاد یا حسین را سر می دهد . با نوای کاروان عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت ماه محرم تهیه و تولید می شود .

در این برنامه از آیتم های مختلفی استفاده شده است  که عبارتند از : گفتار، کارشناس ، نوحه ،گزارش ، شاعران اهل بیت

با نوای کاروان در 13 برنامه 60 دقیقه ای به صورت زنده  ساعت 16:30از شبکه استانی صدا وسیمای مرکز خوزستان تهیه وتولید می شود .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : امید خسروی ، تلناز سکز

کارشناس : عباس بسی خاسته

تاریخ تولید: 1394