اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۶

بی بی زبیده - صدا - نمایش محتوا

 

 

بی بی زبیده

بی بی زبیده یه پیرزن آبادانی با یه قوز پشت کمر  که همیشه با خودش حرف می زد و دو تا از بچه هاشو تو جنگ از دست داده بود . نمی دونم چرا بابا هیچ وقت سر راه بیبی سبز نمی شد ولی مامان همیشه بهش سر می زد .

یه روزی کولر بی بی خراب شده  بود وبی بی از من کمک خواست ولی من به خاطر حرفایی که مردم می زدند می ترسیدم به خونه بی بی برم و از اونجا رفتم .همون موقع بابا یه تعمیر کار به خونه ی بی بی آورد ولی از تعمیر کار خواست  تا به بی بی نگه که چه کسی اونو آورده  ولی بی بی متوجه شد و  با داد وبیداد تعمیر کار رو از خونه بیرون کرد .

بابا خیلی ناراحت بود و همش از گذشته ی خودش ابراز پشیمونی می کرد اما مامان نمی ذاشت بابا ماجرا رو برای من بازگو کنه تا اینکه یک روز مامان خونه ی بی بی بود  و با با  با اصرار من ماجرا رو تعریف کرد .

تو زمانهای جنگ من شاگرد بقالی بودم و صاحب کارم از من خواسته بود تا به حسابهای  مشتریایی که نسیه برده بودند رسیدگی کنم  و طلبمون رو از شون بگیریم و من  شروع کردم به رفتن در خونه هاشون وبا فشار مجبورشون می کردم تا بدهی شون رو پرداخت کنند تا اینکه یه بی بی رسیدم و از او خواستم تا در مغازه بیاد بی بی هر چه به من اصرار کرد تا زودتر حرفمو بزنم و اون بره سراغ بچه هاش من گوش نکردم تا اینکه صدای مهیبی اومد و .... اون صدای بمباران خانه های محل بود بله خونه بی بی ...و ....

این نمایش در هفته دفاع مقدس از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان تهیه و پخش می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : سیما امیری

بازیگران :احمد پسندیده ، راضیه مدح گر زاده ، منوچهر جمشیدی ، مهین گلگیری ، عبدالامیر آیتی ، شاهرخ قطبی

کارگردان :الهام سیامکانی

نویسنده : ندی عبدالهی

تاریخ تولید: 1394