جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

تشکیل قرارگاه رسانه ای برای انعکاس اخبار مربوط به کرونا در مرکز خوزستان - خبر - نمایش محتوا

 

 

تشکیل قرارگاه رسانه ای برای انعکاس اخبار مربوط به کرونا در مرکز خوزستان

 

تشکیل قرارگاه رسانه ای برای انعکاس اخبار مربوط به کرونا

 

 

دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دکتر حسینی زاده معاون بهداشت این دانشگاه با مهندس رحیمی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان  درخصوص شیوع بیماری کرونا دیدار و گفتگو کردند .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکزخوزستان محور این گفتگوها بررسی راهها وشیوه های اطلاع رسانی بدون ایجاد ترس و تشویش اذهان عمومی ونیز ارائه  و آموزش راه های پیشگیری ازاین بیماری بود .   

دراین نشست مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در خصوص  اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم  استان نسبت به بیماری کرونا  گفت: صدا و سیمای خوزستان با تشکیل قرارگاه رسانه ای با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اهواز تمام تلاش خود را برای انعکاس وآگاهی مردم در بخش های مختلف صدا، سیما و خبر در دوبخش فارسی و عربی در این زمینه انجام می هد.

در ادامه دکتر فرهاد ابول نزادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهوازضمن تقدیراز همکاری صدا و سیمای مرکز خوزستان در زمینه افزایش آگاهی مردم در مسایل پزشکی و بهداشتی بر مدیریت جو روانی از رسانه ها و روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها تاکید کرد وخواستارآن شد  تا  اطلاع رسانی را با ظرافت خاصی مدیریت کنند و از  تشویش اذهان عمومی جلوگیری نمایند.

 وی در ادامه افزود : ما دراستان  بخش‌های پشتیبان را در بیمارستان ها ایجاد کردیم تا آمادگی لازم  را داشته باشند و بهداشت در زمینه اطلاع رسانی و پیشگیری اقدامات لازم را انجام ‌دهد. و ضروریست پیگیری‌ لازم برای ورود بیمارستان‌های خصوصی به این موضوع باید صورت پذیرد تا به وظیفه ملی خود جامه عمل بپوشانند.

دکتر سید مهدی حسینی زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در این دیدار با اشاره به شایعات اخیر فضای مجازی مبنی بر ورود ویروس کرونا به خوزستان، گفت: خوشبختانه با اقدامات و مراقبت های صورت گرفته، تاکنون هیچ گونه موردی از ابتلا به کرونا ویروس در استان مشاهده نشده است.

وی  افزود: در شرایطی که مواردی از ابتلا به این بیماری در کشور مشاهده شده است؛ آرامش و سلامت روان جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و از هم استانی های گرامی درخواست میشود تا اخبار مربوط به این موضوع را تنها از مراجع رسمی و مخصوصا صدا و سیما  دنبال کنند .

.


 پربیننده ترین ها