جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۶ آذر ۱۳۹۹

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز از صدا و سیمای مرکز خوزستان - خبر - نمایش محتوا

 

 

تقدیر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز از صدا و سیمای مرکز خوزستان

تقدیر از صدا و سیما

 

#تقدیر از صدا و سیما..

 

به گزارش وابط عمومی صدا و سیما مرکز خوزستان ، حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد در مراسم نماز جمعه اهواز با بیان این مطلب افزود : باران،زلزله،طوفان و تمام حوادث این چنینی از ملزومات طبیعت است و چه بسا نبودنشان بسیار خسارت به بار خواهد آورد ولی چرا برخلاف کشورها و حتی استان های دیگر باید در استان خوزستان این حوادث خساراتش بسیار باشد که حتی برخی ها این نعمت را نقمت می دانند و دعا می کنند که کاش باران نیاید
وی ادامه داد : ما شاهدیم که مدیریت کلان استان به دنبال رفع مشکلات است و منتها من شرمنده ام از اینکه در دیدار با رهبر معظم انقلاب باید این مسئله را مطرح کنم و کلام من بوی این را می دهد که خوزستان ،شریان حیاتی کشور از آب شرب ، آب و فاضلاب و اشتغال رنج میبرد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت ؛: در این چند روز با انعکاس مشکلات و با تلاش مرتب صداوسیمای خوزستان و آبادان که خداوند جزای خیر به این عزیزان بدهد ،تقریبا تمام مسئولان باورشان شده که خوزستان مشکل دارد.

  امام جمعه اهواز در خطبه های نماز جمعه تاکید کرد : کل مسئولان کشور در تراز بالا مطلع هستند که خوزستان مشکل دارد ولی باز از صدا و سیما می خواهم ؛ در کنار همصدایی مردم و مسئولان ضمن تاکید بر اقدامات صورت گرفته و نشان دادن آنها ؛ مشکلات را به گوش مسئولان کشوری برسانند.

  تقریبا تمام مسئولان باورشان شده که خوزستان مشکل دارد و تجربه من از سال 1382 که به خزمشهر رفتم این است که آن زمان 14تا15 منطقه مشکل بازدگی و پس زدگی فاضلاب داشت اما هم صدایی مردم و مسئولان برای انعکاس این مشکل موجب شد مسئولان کشوری در خرمشهر درصدد حل ان برآیند.
خطیب جمعه اهواز اظهارداشت : در دیدار های اخیر با رهبر معظم انقلاب اولویت اول برای شهر اهواز فاضلاب ،آب های سطحی و زیر سطحی(فاضلاب ) اعلام کر دم که ان شاءالله به زودی برکاتش را خواهید دید و به آقا پیشنهاد شد و ایشان پذیرفتند که استان های معین به کمک خوزستان بیایند


حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت : شاید برخی ها بپرسند چرا از استان های دیگر؟من می گویم مگر چه اشکالی دارد ،خوزستان هم بسیاری از منابعش به همین استان ها روانه می شود و وقتی این گونه است چرا آن ها به کمک ما نیایند.
وی با بیان اینکه برای حل مشکل آبگرفتگی دو برنامه کوتاه و بلند مدت داریم افزود : در برنامه کوتاه مدت آب های سطحی با تلاش استان های معین و نصب پمپ های قوی جمع آوری و در کنار این پمپ ها نگهبانانی مستقر تا در زمان مناسب فعال و آب ها را به سمت کارون هدایت کنند و در برنامه بلند مدت آب های سطحی با کمک استانهای معین به بیرون شهر هدایت و خارج شوند.
امام جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فاضلاب در حدود هزار نقطه شهر شاهد پس زدن هستیم بیان کرد : برای حل این مشکل باید در هر منطقه مسئول دلسوز و توانمند بکارگیری شود و نقطه به نقطه تقسیم کار تا این آبگرفتگی ها برطرف شود.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد اظهارداشت : نزدیک پنج روز پس از بارندگی ها هنوز مناطق مختلف درگیر هستند و به معنای این است که برنامه ای برای آب های سطحی وجود ندارد و در این ایام شاهد بودم که نیروهای جهادی در کنار مسئولان با تقسیم کار در تلاش هستند تا رنج مردم برطرف شود.
وی ادامه داد : در شهرک های جدید تردد در آنها مشکل است و معلوم می شود مدیریت ها ضعیف و برای دفع آب های سطحی چاره اندیشی نشده است.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد اظهارداشت : مسئولان این مسئله را فراموش نکنند که خسارت های مردم باید جبران شود و این نکته بسیار مهم است.
وی تاکید کرد ‏: اعتبار عمده ترین بحث فاضلاب در برنامه بلند مدت است و در کنار در اعتبارات دولتی که اوایل دهه 80 از سوی بانک جهانی اعتباری آمد اما در شهرهای دیگر مثل شیراز هزینه شد ولی در اهواز نه و هم اکنون تلاش می کنیم پول بیاید و نباید دوباره ببینیم پول رفت و کار انجام نشد.


 پربیننده ترین ها