سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

تمثیلیه - صدا - نمایش محتوا

 

 

تمثیلیه

آموزش  به طرق مختلف امکان پذیر است و یکی از اثر گذارترین شیوه ها نمایش و تئاتر است . نمایش به شیوه غیر مستقیم  و نا محسوس مسائل مختلف زندگی را مطرح و نکات مهمی را به صورت غیر مستقیم آموزش می دهد . در آموزش گاه از روشهایی استفاده می شود که برای مخاطب خسته کننده و کسالت بار است  در حالی که بوسیله نمایش بسیار شیرین و ظزیف می توان نکات زیادی را آموزش داد .

مریم تازه ازدواج کرده است و همراه مادر شوهر خود و همسرش در یک منزل زندگی می کنند .روزی مریم گریان و نالان به خانه پدر خود می اید و از دست مادر شوهرش که دخالت های بی مورد در زندگی او می کند شکایت می کند . پدر مریم او را به ارامش و صبر دعوت می کند و داستانی عبرت آموز برایش تعریف می کند ، این داستان قصه عروسی است که از دست مادر شوهر خود  به تنگ امده است و هر چه فکر می کند نمی داند چه راهی برای نجات زندگی اش انتخاب کند . عاقبت به این نتیجه می رسد که پیش عطاری محله شان برود و از عطار دارویی برای رهایی از دست مادر شوهر بستاند ...

زمان پخش برنامه :

تمثیلیه در هر ماه یک بار پخش و یک بار باز پخش می شود .این برنامه پنج شنبه ساعت 22 از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان پخش می شود .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : عبدالله طرفی

تاریخ تولید: 1394


جدیدترین تولیدات صدا