سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

جمع خوانی قران کریم - صدا - نمایش محتوا

 

 

جمع خوانی قران کریم

 

براى قرائت قرآن، در كلمات گهربار پيشوايان معصوم(ع) فضايل و آثارى بيان شده كه موجب رشد و پرورش روح و روان آدمى مى‌شود. همين فضايل و آثار باعث‌گرديده كه تلاوت و قرائت قرآن از اهميت بسيارى برخوردار باشد.

تلاوت قرآن كريم، در همه حال ارزشمند است، زيرا همه قرآن، كلام خداست و خواندن همه سوره‌ها فضيلت و ثواب دارد، در عين حال، خواندن بعضى از سوره‌ها در بعضى اوقات ـ به دليل مصالحى كه خداوند و چهارده معصوم(ع) از آن آگاهند‌ـ ثواب بيشترى دارد.
منظور  ، فقط خواندن آيات نيست، بلكه خواندن، مقدمه‌اى براى فهم قرآن است و درك آن نيز در جاى خود، مقدمه‌اى براى محقق ساختن دستورهاى آن در زندگى فردى و اجتماعى است. به‌طور قطع، اگر مسلمانان از مفاد سوره‌هاى قرآن در زندگى خود الهام بگيرند، همه پاداش‌ها و خواسته‌هاى مشروع دنيا و آخرت را از آن خود خواهند كرد.
سفارش پيامبر و امامان معصوم(ع) به خواندن برخى سوره‌ها در اوقات خاص، مسلّماً حكمت‌هايى دارد كه ممكن است عقل بشر به برخى از آن‌ها نرسد، ولى مهربانى و لطف خدا و اوليايش مانع از آن مى‌شود كه بشر از آثار خير مخفى بر خود محروم گردد. ضمن اين‌كه يكى از اسباب تأكيد بر قرائت سوره دخان در شب قدر، مطرح شدن شب قدر در آن سوره است.
بنابراين، همه سوره‌ها و آيات قرآن را بايد خواند و در آن تدبّر كرد، ولى بهتر است به سوره‌اى كه آثار ذكر شده براى آن، متناسب با نياز انسان باشد، متوسل شد

در ماه مبارک رمضان  ویژه برنامه ای   مختص به قرایت قرآن تهیه و تولید شده . این برنامه به تهیه کنندگی  امید خسروی و صالح رایگانی تهیه و تولید می شود .

جمع خوانی قران کریم هر روز ساعت 17:55 تا پایان ماه  مبارک رمضان به مدت 65 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان تهیه و تولید می شود .

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنندگان : عبدالصالح رایگانی و امید خسروی

تاریخ تولید: 1394


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با سلام و خسته نباشید خواهشا اگه میشه تمام برنامه... ولید شراط ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ ۱۱:۰۷

ولید شراط
با سلام و خسته نباشید
خواهشا اگه میشه تمام برنامه های زنده جمع خوانی یه فایل آرشیو تهیه کنید بقیه مردم استفاده کنند
اجرتون با خدا
خیلی خوشحالم از اینکه قران در بین مردم ناشناخته نیست
خدایا شکرت
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۴/۲۴ ۱۱:۰۷