سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

خالدون - صدا - نمایش محتوا

 

 

خالدون

در تمام جوامع بشري، ارزش هايي وجود دارد كه بنيان اصلي فرهنگ آن جامعه را شكل مي دهند. اهـميت و جايگاه اين ارزش ها به گونه اي است كه هـر ملّتي، هـويّت و حيات اجتماعي و سياسي خـود را در پاي بندي و احترام به آنها و انتقال كامل آن به نسل هاي آينده مي داند.
سرزمين پاك ايران نيز بيش از هر جاي ديگر، مفتخر به داشتن ارزش هاي والا و اصيلي است كه نمونه ي آن را در كمتر جايي مي توان يافت."فرهنگ ايثار و شهادت" يكي از ارزش ها است كه هم زمان با تاريخ اين سرزمين شكل گرفته و هميشه از جايگاه ويژه اي برخوردار بوده است. پس از واقعه ي عظيم عاشورا ، اعتبار و ارزش اين فرهنگ در نزد ايرانيان دو چندان شده و جنبه ي تقدس و الهي نيز به خود گرفته است.

قسمتي از پيام مقام معظم رهبري به مناسبت روز ايمان، ايثار و شهادت- مورخه19/11/74

صلوات و سلام حضرت حق متعال و برترين درود فرشتگان و بندگان صالحش نثار روح مطّهر شهيدان باد، كه جان خود را نثار راه خدا كردند و از تعلقات زندگي به خاطر رضاي دوست گذشتند و مصالح امت اسلامي را بر مُشتهيات نفساني ترجيح دادند. امروز پرچم اسلام در جهان، به بركت فداكاري شهيدان عزيز است كه به اهتزاز درآمده، و نام مبارك خداوند و عظمت اسلام به خاطر ايثار و تلاش آنان و ديگر مجاهدان راه حق است كه فضاي جهان را پركرده است.

با توجه به اهمیت پرداختن به مسیله شهید و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بر آن شدیم تا ویژه برنامه ای به زبان عربی تهیه و تدارک ببینیم . این برنامه که به مدت 4 دقیقه از شنبه تا پنج شنبه ساعت 23 از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان تهیه و پخش می شود .

آیتم های مختلفی برای این برنامه در نظر گرفته شده است که عبارتند : آرم فگفتار ، موسیقی بی کلام ،وصیت نامه شهدا

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده : محمد رضا زاده

تاریخ تولید: 1394