سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

عاشورا روح زمان - صدا - نمایش محتوا

 

 

عاشورا روح زمان

عاشورا روح زمان

 

محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است، ماهی که قدرت حق، باطل را به ورطه ی نابودی کشاند. آری این ماه، ماه خونین خدا و شهیدکربلاست. قیام یاران اسلام عظمتی به بلندای تاریخ اسلام دارد که انسان ها را از هر دین و آیینی به حیرت واداشت و سرمشق بسیاری از نبردهای بزرگ بشریت شد.

آنچه در محرم به وقوع پیوست، تنها یک واقعه نیست، رخداد عاشورا فرهنگی جاودان و نقشه راه سعادت و جاودانگی است، مسیری که بزرگان دین اسلام برای حفظ عزت و شرف مسلمانان با سربلندی پیموده اند و در برابر ظلم ایستادگی کرده اند.

نام محرم همواره با رشادت های انسان هایی بزرگ همراه است، انسان هایی که در آن برهه حساس از وفاداری و جان نثاری دریغ نکردند و با خدا ترسی، هماهنگی و وفاداری، خالق حماسه ای بزرگ شدند.

آری عاشورا روح زمان است و در گوشه وکنار کشورمان  هر قشر و قومیتی به زبان ، گویش و آداب و رسوم خود در عزای ساللار شهیدان به نوحه سرایی  و عزاداری می پردازند . در استان خوزستان نیز با توجه به وجود گویش ها ی مختلف و آداب و رسوم مختلف بر آن شدیم تا مراسم عزاداری امام حسین (ع) را که در شهر ها مختلف برگزار می شود تحت عنوان برنامه ای با نام عاشورا روح زمان انعکاس دهیم  در این برنامه گزارش هایی از عزاداری مردم در شهرستانها پخش می شود .

روز های پخش :

عاشورا روح زمان شنبه تا پنج شنبه  ساعت 15:10دقیقه به مدت 20 دقیقه از شبکه استانی صدای مرکز خوزستان تهیه و تولید می شود .

Loading the player...
عوامل تولید:

 

تهیه کننده : امید خسروی

گوینده : علی عطار زاده 

تاریخ تولید: مهر 1395


جدیدترین تولیدات صدا