رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مدارس خوزستان چهارشنبه تعطیل نیست - خبر - نمایش محتوا

 

 

مدارس خوزستان چهارشنبه تعطیل نیست

مدارس خوزستان چهارشنبه تعطیل نیست

مدارس خوزستان چهارشنبه تعطیل نیست
مدارس خوزستان چهارشنبه تعطیل نیست

مديرکل مديريت بحران خوزستان با اشاره به روند کاهش آلودگي هوا از سه شنبه شب گفت: کليه مدارس استان روز چهارشنبه داير است.

هاشم بالدي اظهار کرد: بر اساس پيش بيني هواشناسي خوزستان ، از امشب وزش باد و کاهش تدريجي آلاينده ها را خواهيم داشت.

وي با بيان اينکه نقشه هاي هواشناسي پديده وارونگي دما را تا فردا صبح نشان مي دهند، افزود: بر همين اساس روز چهارشنبه کليه مدارس باز است و ساعت کار اداري نيز طبق روال خواهد بود.
بر اساس اين گزارش، به  علت وقوع پديده وارونگي دما (اينورژن)، ستاد بحران خوزستان، روز سه شنبه مدارس شهرستان هاي اهواز، کارون و باوي را تعطيل اعلام کرد و ساعت کار اداره ها ، دانشگاه ها و بانک ها با تاخير و از ساعت 9 و 30 دقيقه صبح آغاز شد.

چند کلانشهر کشور در روزهاي اخير با پديده اينورژن و تشديد آلودگي روبه رو بودند. در بسياري از روزهاي سال اهواز بيشترين آلودگي هوا را در ميان شهرهاي کشور دارد. در سه روز گذشته که پديده اينورژن اتفاق افتاده بود، نيز هواي اهواز شرايط ناسالم داشته است.

در پي وقوع پديده وارونگي دما (اينورژن) اداره کل حفاظت محيط زيست به صنايع آلاينده اهواز اعم از نفت و نيشکر و فولاد اخطار داده که از فعاليت هايي که آلودگي هوا را در شرايط وارونگي هوا کلانشهر تشديد مي کند، بپرهيزند.

وارونگي دما يا اينورژن به پديده‌اي گفته مي‌شود که در آن برخلاف حالت طبيعي، درجه حرارت پائين جو کمتر از طبقه فوقاني است. در شهرهاي بزرگ وارونگي دما معمولاً باعث آلودگي هوا مي‌شود.پربیننده ترین ها