جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مدیرکل صدای مراکز استان‌های صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از نامگذاری ۱۵ آبان سالروز راه اندازی رادیو شهری دزفول به‌عنوان روز رادیوهای شهری خبر داد. - خبر - نمایش محتوا

 

 

مدیرکل صدای مراکز استان‌های صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از نامگذاری ۱۵ آبان سالروز راه اندازی رادیو شهری دزفول به‌عنوان روز رادیوهای شهری خبر داد.

نامگذاری 15 آبان به نام روز رادیوهای شهری

 

???? مدیرکل صدای مراکز استان‌های صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران از نامگذاری ۱۵ آبان سالروز راه اندازی رادیو شهری دزفول به‌عنوان روز رادیوهای شهری خبر داد.

 

  به گزارش روابط عمومی  صدا وسیما مرکز خوزستان، وحید کمالی در همایش مدیران رادیوهای شهری کشور در سالن اجتماعات کوی سوم شعبان دزفول افزود: حضور رادیوهای شهری و نزدیکی میکروفون آنها به مردم حس خوبی در جامعه ایجاد می‌کند زیرا مردم می‌توانند از این طریق دغدغه‌های خود را به گوش مسوولان برسانند


وی  گفت: سازوکار لازم برای افزایش رادیوهای شهری در سطح کشور فراهم است و امیدواریم با موافقت رئیس سازمان صدا و سیما این مهم تا پایان برنامه پنج ساله محقق شود.

مدیرکل صدای مراکز استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی افزود: امروز رادیوهای شهری متفاوت از دیگر رسانه‌ها فعالیت می‌کنند و مردم می‌توانند ارتباط گسترده‌ای از طریق رادیو با یکدیگر برقرار کنند.

وی اظهارداشت: برخی معتقدند رادیو جایگاه خود را در رقابت با سایر رسانه‌ها از دست داده است ولی اینطور نیست و همچنان رادیو مخاطبان خود را دارد.

مدیرکل صدای مراکز استان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: تصور بر این بود که با پیدایش رسانه‌های تصویری، رادیوها کنار گذاشته می‌شوند ولی این اتفاق نیفتاد و اکنون نیز رادیونما بر روی اپلیکیشن‌ها در کنار سایر رسانه‌های نوظهور در حال فعالیت است.

وی افزود: میانگین مخاطبان ما در رادیوهای استانی ۳۰ درصد است که آمار بسیار خوبی در شرایط کنونی به‌شمار می‌رود.

کمالی با اشاره به حوادث اخیر در پی افزایش قیمت بنزین گفت: با توجه به گسترش فضای مجازی در جامعه ولی رادیو در این شرایط دشوار همراه و اثرگذار بود.

وی با بیان اینکه  رادیو شهری دزفول ۲ ماه بعد از آغاز جنگ تحمیلی در سال ۱۳۵۹ راه اندازی شد افزود:  مرحوم آیت اله قاضی از امام خمینی(رهدرخواست ادامه پخش رادیو دزفول بعد از جنگ تحمیلی را کرد که امام خمینی(ره) با درخواست آیت اله قاضی موافقت کردند و دستور ماندن این رادیو را دادند.

مدیرکل صدای مراکز استان‌های صدا وسیمای جمهوری اسلامی اظهارداشت: رادیوهای شهری باید با شناسایی نیازها و ظرفیت‌های منطقه، متمایزتر از رادیوهای مراکز استان‌ها و رادیوهای ملی فعالیت کنند و از تقلید بپرهیزند.

کمالی با تقدیر از برگزارکنندگان همایش رادیوهای شهری در دزفول افزود: امید است بعد از این همایش شاهد اتفاق و تحولی در برنامه‌های رادیوهای شهری کشور باشیم.

مدیرکل صدا وسیمای خوزستان نیز در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: دزفول شهری با قدمت و با اصالت است و ۶۳ درصد از مردم این شهرستان رادیو دزفول را گوش می‌دهند.

مسلم رحیمی افزود: مردم دزفول به رادیوی این شهر علاقه زیادی دارند و زمانی که سازمان صدا و سیما قصد داشت رادیوهای شهری را تعطیل کند مرحوم آیت اله قاضی دزفولی نزد امام خمینی (ره) رفت و خواستار ادامه فعالیت رادیو شد که حضرت امام نیز دستور ماندن رادیو را دادند.

وی اظهارداشت: فضای مجازی گسترش روز افزونی داشته است اما رادیو و تلویزیون جایگاه خود را از دست نداده‌اند و دربین مردم طرفداران خود را دارند.

 پربیننده ترین ها