جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

نشست هم اندیشی اصحاب رسانه‌ها با مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان - خبر - نمایش محتوا

 

 

نشست هم اندیشی اصحاب رسانه‌ها با مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان

نش

 

نقش بی بدیل رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات/ لزوم تدوین میثاق نامه جهت منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی/ مجلس قوی موجب تقویت نظام و اقتدار کشور می شود

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان خوزستان با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: نقش رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات بی بدیل است.

به گزارش، روابط عمومی رسانه ملی  مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان خوزستان با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نقش رسانه ها در ترغیب مردم به مشارکت در انتخابات بی بدیل است.

وی با بیان اینکه استان خوزستان با داشتن انواع قومیت ها، رنگین کمان اقوام است، افزود: بحث قومیت ها در خوزستان به عنوان یک فرصت بی بدیل محسوب می شود و حقیقتا قومیت های استخوان دار با تعاملات اجتماعی خیلی خوب و تاثیر گذار با بزرگان اهل فرهنگ و نخبگان بسیاری در استان زندگی می کنند که می بایست این ظرفیت های شگرف را غنیمت شمرد.

رحیمی گفت: رسانه های بیگانه و ضد انقلاب با بروز هر رویدادی در جامعه با بزرگ نمایی در صدد هستند تا با تشویش اذهان عمومی و تشویق ذهنیت منفی از نظام ،  مردم را برای حضور در پای صندوق های رای، ناامید و مایوس کنند تا زمینه ساز تحریم و یا کاهش مشارکت مردم در انتخابات باشند.

رسانه های بیگانه درصدد القای ناامید و کاهش مشارکت مردم در انتخابات

مدیرکل صدا و سیمای خوزستان ادامه داد: با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، رسانه های بیگانه آنسوی مرزها همچون بی بی سی و من و تو و دیگر شبکه های معاند فارسی زبان با تکاپوی بیشتر در تلاش هستند تا با استفاده از ترفندهای تبلیغاتی و اشاعه اکاذیب، اذهان عمومی را تشویش و وقایع ناخواسته و ناگواری را بر جامعه تحمیل کنند تا از این رهگذر با ایجاد یاس و ناامیدی در مردم و حتی ایجاد بلوا و اغتشاشات اجتماعی از میزان مشارکت مردم در انتخابات بکاهند.

رحیمی تصریح کرد:  همچنین این شبکه ها از این طریق این ادعا را مطرح کنند که محبوبیت نظام نزد مردم در حال کاهش است اما غافل از این هستند که امت همیشه در صحنه و آگاه جامعه با تدابیر رهبر انقلاب این توطئه رسانه های ضدانقلاب خارجی را شناسایی و نقش بر آب کردند و آماده هستند با حضوری پرثمر و حداکثری در پای صندوق های رای سرنوشت واقعی کشور را همچنان در دستان خویش داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه رسانه ها باید انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان را به حرکت در مسیر قانونی در انتخابات هدایت کنند، اظهار کرد: رسانه ملی و به ویژه رسانه استانی بر حضور حداکثری مردم در این دوره از انتخابات تاکید دارد و تلاش می‌کنیم تا حضور مردم را بیش از سایر انتخابات در پای صندوق‌های رای شاهد باشیم.

لزوم تدوین میثاق نامه جهت منتخبین مردم در مجلس شورای اسلامی

رحیمی در بخش دیگری به داشتن مجلس قوی اشاره کرد و گفت: برای داشتن مجلس قوی حتما می بایست از قبل برنامه ریزی کرد.

وی تاکید کرد: منتخبین مردم حول پنح محور اساسی باید اتفاق نظر داشته باشند و این پنج محور نیز شامل مشکلاتی که توسط نخبگان، کارشناسان و مسئولان استان مطرح می شود باید به صورت میثاق نامه نوشته شود و این میثاق نامه با حضور اصحاب رسانه توسط منخبین مردم امضا شود و به طور زنده از صدا و سیمای استان برای مردم پخش شود. همچنین منخبین مردم باید تعهد کنند گزارش فصلی از عملکردشان در راستای عملیاتی کردن آن میثاق نامه نیز به مردم ارائه دهند.

رحیمی ادامه داد: با این اقدام روحیه امیدواری مردم افزایش می باید و مردم متوجه می شوند که نمایندگانی که انتخاب کرده اند جزیره ای عمل نمی کنند.

مجلس قوی موجب تقویت نظام و اقتدار کشور می شود

وی با اشاره به اینکه بعد از چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دنیای استکبار در تلاشند مانعی در این انقلاب به وجود آورند، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب بازخوانی برای نسل سوم این انقلاب است که ثمره آن به خوبی دیده می‌شود.

رحیمی با تاکید بر مشارکت حداکثری اظهار کرد: بر اساس وظیفه انسانی و انقلابی، مشارکت حداکثری در انتخابات به منزله تقویت نظام و انقلاب اسلامی است و مجلس قوی می تواند با تصویب قوانین پیشرو برای رفع مشکلات مردم ،خدمت کند.پربیننده ترین ها