رونق تولید ملی | شنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۸

نشست هم اندیشی ائمه جمعه شهرستانهای استان خوزستان با مدیر کل و معاونان مرکز - خبر - نمایش محتوا

 

 

نشست هم اندیشی ائمه جمعه شهرستانهای استان خوزستان با مدیر کل و معاونان مرکز

 

نشست هم اندیشی ائمه جمعه شهرستانهای استان خوزستان با مدیر کل و معاونان مرکز

 

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای  مرکز خوزستان این نشست  در آستانه 5 مرداد،مصادف با چهلمین سالگرد برپایی نماز جمعه با عنوان سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از انقلاب برگزار شد.

   مدیر کل صداو سیمای مرکز خوزستان در این نشست گفت : تعامل روحانیت به ویژه ائمه جمعه استان با صداوسیما و دیگر رسانه ها برای رساندن پیام های شیوا و شیرین دین مبین اسلاق و تزریق به اقشار مختلف جامعه لازم و ضروریست.

رحیمی افزود :تلاش ما در واحدهای مختلف خبر،صدا،سیما و فضای مجازی ،ساخت برنامه های پرمحتوای و جذاب در راستای تقویت فرهنگ دینی جامعه ست.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خوزستان: 40 در فرهنگ دینی ما بسیار مقدس است چرا که یکی از نمادها و  علائم پویایی ست.نمونه ای از این نشانه،چهل سالگی انقلاب پویا و بالنده ایران اسلامی ست.

انقلابی که پیش از پیروزی اش شاید به تصور بسیاری از جامعه شناسان غرب همچون انقلابهایی که پیش از رسیدن به 40 سالگی به افول می رسیدند،بسیاری از غربی ها و غرب گرا ها منتظر افولش بودند.

اما همانگونه که رهبر انقلاب در سال 96 همزمان با آغاز سال جدید فرمودند: انقلاب جمهوری اسلامی ایران نه تنها به افول نمیرسد بلکه 40 سالگی آغاز دوران بالندگی این انقلاب است، امروز همه جهان شاهد این بالندگی ست.

امروز آنچه باید  مد نظر ائمه جمعه  استان و کشور باشد :

حرکت در مسیر خودسازی،جامعه سازی و تمدن سازی ست.

نکات و پیشنهادات برخی از ائمه حاضر در جلسه:1-حرکت جهادی تر در مسیر مشترک صداوسیما و ائمه جمعه که همان تبیین واقعیات برای جامعه هدف است،2-بهره گیری بیشتر از سطح علمی ائمه وبکارگیری در برنامه های مختلف صدا وسیما

حجت الاسلام  والمسلمین محمد زاده رئیس شورای سیاست گذاری:اجرای بندهای بیانیه گام دوم انقلاب برای ولی امر مسلمین جهان و دلسوزان اسلام و انقلاب بسیار مهم است و ما نقش هنر و هنرمندان مجموعه صداوسیما و ارشاد اسلامی استان را برای توجه بیشتر جامعه به این بیانیه اساسی میدانیم.

و برنامه سازی ها باید به گونه ای موثر  باشد که این بیانیه جز ملزومات فراموش نشدنی برای همه ما و سند مطالعاتی خانواده ها و ماندگاری آن در اذهان عموم باشدپربیننده ترین ها